اطلاعات عمومی سیگار

10 شرکت غول دنیا در زمینه دخانیات در سال 2020

تصویر شاخص 1 copy min

آمار جهانی صنعت دخانیات 2020: 10 شرکت برتر در زمینه دخانیات در جهان

صنعت دخانیات جهانی همچنان تحت سلطه 10شرکت از بزرگترین شرکت های دخانیات جهان در سال 2020 است. علیرغم اینکه صنعت طی چند سال گذشته با چالش های عمده ای از جمله مقررات سختگیرانه دولت ها و تغییر نگرانی های سلامتی مصرف کنندگان روبرو بوده است، اما هنوز از پردرآمدترین صنعت ها و بزرگترین مشارکت کننده مالیات در جهان است. انتظار می رود با افزایش سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه، و همچنین بازاریابی قوی و گسترش کانال­های توزیع، صنعت دخانیات جهانی با یک سرعت ثابت رشد کند و این در حالیست که 10 شرکت بزرگ دخانیات در آینده نزدیک موقعیت های پیشرو خود را در سهم بازار حفظ خواهند کرد.

در این مقاله ما اطلاعاتی درمورد سوالات زیر به شما میدهیم:

  • ارزش صنعت دخانیات جهانی چقدر است؟
  • درآمد صنعت دخانیات چقدر است؟
  • 3 شرکت برتر دخانیات در جهان 2020 کدامند؟
  • کدام کشورها بزرگترین بازارهای دخانیات هستند؟
  • بزرگترین شرکت دخانیات در جهان کیست؟

نمای کلی صنعت جهانی دخانیات در سال 2020

2020 min 2 copy min

امروزه بیش از 1 میلیارد فرد سیگاری بزرگسال در بازار جهانی دخانیات و سیگار وجود دارد که این امر را به یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در تمام دوران تبدیل کرده است. تولید جهانی توتون و تنباکو در سال 2018 به 8.2 میلیون تن رسیده است و پیش بینی می شود این رقم تا سال 2024 به حدود 9.1 میلیون تن برسد. طبق BAT ، جدیدترین برآوردهای مربوط به بازار قانونی جهانی دخانیات نشان می­دهد که ارزش فروش، مبلغی حدود 814 میلیارد دلار در سال 2018 بوده است. بیش از 700 میلیارد دلار از این مقدار حاصل از فروش سیگارهای معمولی است، که بیش از 5300 میلیارد سیگار مصرف شده در سال توسط 19 درصد از جمعیت جهان مصرف شده است. شرکت تحقیقات بازار FIOR Markets همچنین پیش بینی کرده است که اندازه بازار جهانی دخانیات تا سال 2026 به 934.5 میلیارد دلار خواهد رسید.

انتظار می رود بازار جهانی توتون و تنباکو به دلیل افزایش استفاده از متدهای به روز در تولید محصولات دخانیات و گسترش کانال های توزیع، مانند خرده فروشی های آنلاین، در طی دوره پیش بینی شده، رشد مداوم داشته باشد. راه اندازی مداوم محصولات دخانیات پرمیوم و جدید مانند سیگارهای طعم دار ، بلند و باریک ، رنگی و سیگار الکترونیکی توسط 10 شرکت برتر دخانیات جهان، چشم انداز مثبتی برای رشد صنعت دخانیات جهانی ایجاد کرده است.

طی دهه های اخیر، تقاضا برای دخانیات شاهد تغییرات عمده ای از مناطق پیشرفته مانند آمریکای شمالی و اروپا به سمت کشورهای در حال توسعه مانند آسیا و آفریقا بوده است. چندین کشور بزرگ در حال توسعه مانند چین، هند، برزیل به بزرگترین بازارهای دخانیات تبدیل شده­اند. دلیل این موضوع را می­توان ناشی از افزایش جمعیت، افزایش سطح درآمد مصرف کنندگان و مقررات نرم دولت ها دانست.

بزرگترین بازارهای دخانیات براساس درآمد در سال 2020

رتبه بندی

کشور

برآورد درآمد سال 2020 (میلیارد دلار)

1

چین

234.6

2

آمریکا

115.2

3

آلمان

31.7

4

روسیه

27.9

5

انگلستان

27.5

براساس گزارش اخیر Mordor Intelligence ، چین بزرگترین تولید کننده تنباکو و بزرگترین مصرف کننده سیگار در جهان است که سالانه بیش از 40% از سیگارهای جهان را مصرف می¬کند. بررسی ها نشان می دهد که چین بیش از 300 میلیون سیگاری دارد و بیش از نیمی از مردان چینی سیگار می کشند. مدت طولانی است که بازار دخانیات در چین تحت سلطه شرکت ملی دخانیات چین (CNTC) ، یک شرکت دولتی قرار دارد که تقریبا بیش از 90% کل سیگارهای فروخته شده در چین را به عهده دارد. در سالهای اخیر، چندین شرکت مطرح در صنعت دخانیات از جمله فیلیپ موریس اینترنشنال، دخانیات بریتیش امریکن، دخانیات ژاپن و دخانیات امپریال، همگی با همکاری CTNC سرمایه گذاری مشترک خود را برای افزایش سهم بازار خود در بازار تنباکو و سیگار چین آغاز کرده اند.

10 شرکت بزرگ دخانیات در جهان در سال 2020

رتبه بندی

کشور

شرکت

درآمد 2019 (میلیارد دلار)

1

چین

CNTC

108

2

انگلستان

دخانیات آمریکایی انگلیس

32.7

3

آمریکا

فیلیپ موریس بین المللی

29.5

4

انگلستان

مارک های امپریال

20.7

5

ژاپن

دخانیات ژاپن

20.1

6

آمریکا

گروه آلتریا

19.6

7

هند

آی‌تی‌سی لیمیتد

6.7

8

اندونزی

گودانگ گرام

6.7

9

کره جنوبی

کی‌تی اند جی

4.1

10

آمریکا

شرکت جهانی

2.2

شرکت ملی دخانیات چین (CNTC) یک شرکت دولتی است که تقریبا بیش از 90٪ درصد کل سیگارهای فروخته شده در چین را به عهده دارد. این بزرگترین شرکت دخانیات جهان است. CNTC صاحب مارک های تنباکو و سیگار بی شماری است، از مارک های بزرگی مانند هونگ شوانگ شی، یون یان و ژانگنهای، تا مارک های کوچک و مشتقات منطقه ای.

 بریتیش امریکن توباکو

2-min-2-1 copy-min

 بریتیش امریکن توباکو با نام بی ای تی یکی از 10 شرکت بزرگ دخانیات در جهان است که دفتر مرکزی آن در لندن، انگلیس قرار دارد. چهار مارک سیگار پرفروش بی ای تی شامل مارک بومی آن یعنی دانهیل و مارک های آمریکایی لاکی استرایک، کنت و پال مال می شوند. مارک های دیگری که بازار این شرکت به بازار عرضه می کند شامل راتمنز ، بنسون و هجز است.

فیلیپ موریس بین المللی یک شرکت تولید ملی سیگار و دخانیات است که دفتر مرکزی آن در نیویورک ، ایالات متحده است. مدت هاست که یکی از بزرگترین شرکتهای دخانیات در جهان است که محصولاتش در بیش از 180 کشور در سراسر جهان به فروش می رسد. شناخته شده ترین و پرفروش ترین مارک سیگار این شرکت مارلبرو است. این شرکت توسط فیلیپ موریس در سال 1847 تاسیس شد.

امپریال توباکو

4-min-2-1 copy-min

امپریال توباکو یک شرکت چند ملیتی دخانیات انگلیسی است که دفتر مرکزی آن در بریستول، انگلستان قرار دارد. این شرکت عمدتا به تولید و فروش سیگار، سیگار برگ، پیپ، سیگار الکترونیکی و سایر محصولات توتون و تنباکو می¬پردازد. امپریال توباکو سالانه بیش از 320 میلیارد نخ سیگار تولید می کند، 51 کارخانه در سراسر جهان دارد و محصولات آن در بیش از 160 کشور جهان به فروش می رسد. برخی از معروف ترین مارک های سیگار و محصولات توتون و تنباکو شامل دیویدف، وست، گوالوا، مونت کریستو، ویرجینیا طلایی، ریزلا، درام است.

ژاپن توباکو پیشروترین شرکت دخانیات در جهان است که در بیش از 70 کشور جهان فعالیت می کند و محصولات توتون را در بیش از 130 کشور جهان به فروش می رساند. برخی از معروف ترین مارک های تنباکو ژاپن شامل وینستون، کمل، ال دی، سیلک کات، مایلد سون و غیره است. دفتر مرکزی آن در توکیو ژاپن است، ژاپن تنباکو همچنین در تجارت دارویی و غذایی فعالیت دارد.

آلتریا گروپ یکی از شرکت های پیشرو در زمینه دخانیات آمریکایی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و بازاریابان توتون، سیگار و محصولات مرتبط در جهان است. آلتریا مادر شرکت چندین شرکت مطرح تولید دخانیات و سیگار در جهان از جمله فیلیپ موریس آمریکا، جان میدلتون، شرکت دخانیات بدون دود ایالات متحده، شرکت سرمایه گذاری فیلیپ موریس است. همچنین در سایر شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات مصرفی مانند آبجوسازی انهایزر-بوش اینبیف (AB InBev) مستقر در بلژیک، شرکت شاهدانه کانادایی کرونوس گروپ و شرکت سازنده سیگار الکترونیکی ژول لب شرکت دارد. آلتریا گروپ در سال 1822 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در ریچموند، ویرجینیا است.

آی‌تی‌سی لیمیتد یک شرکت چند ملیتی هندی است که در زمینه تولید و تجارت محصولات مصرفی فعالیت می کند. بخش سیگارهای FMCG آن به بازار عرضه می شود و توتون و سیگار می فروشد. مارک های عمده سیگار آی‌تی‌سی شامل: گلد فلک کینگز، گلد فلک سوپراستار، ایندیا کینگز، 555، کپستن، بریستول، لاکی استرایک، سیلک کات، پلیرز و … هستند.

گودانگ گرام یک شرکت سیگار اندونزی است که سیگار تولید و توزیع می کند و فعالیت های مربوط به صنعت سیگار را انجام می دهد. این محصول بیشتر به دلیل محصولات کریتک (سیگار میخک) شناخته می شود ، طیف گسترده ای از سیگارهای کریتک از جمله انواع کم قیر، نیکوتین کم و کریتک دستی که نورد می شود را تولید می کند، که در داخل و جهان توزیع می شود. گودانگ گرام در حال حاضر بیش از 20٪ از بازار دخانیات اندونزی را کنترل می کند ، و این یکی از بزرگترین شرکت های دخانیات در اندونزی و جهان است.

کی‌تی اند جی در دائجونگ کره جنوبی تأسیس شد و بزرگترین تولیدکننده تنباکو در کره جنوبی و با فروش سالانه بیش از 4 میلیارد دلار یکی از 10 شرکت بزرگ دخانیات در جهان است. برخی از معروف ترین مارک های سیگار KT & G عبارتند از: اسی، پاین، زست، سیمل، کارنیوال، رایسون، ایندی گو و بوهم. این شرکت از طریق مارک اسی سوپر اسلیم در روسیه و سایر بازارهای شرق اروپا در سطح بین المللی گسترش یافته است و هم‌اکنون دارای دارای ۳ کارخانه تولید سیگار در کشورهای روسیه، ترکیه و ایران می‌باشد.

یونیورسال کورپوریشن یکی از برجسته ترین بازرگانان دخانیات در جهان است که توتون های دودکش دار و بِرلی را خریداری، فروش و پردازش می کند. اگرچه، این شرکت سیگار یا سایر محصولات دخانیات مصرفی را تولید نمی کند، اما همچنان یکی از بزرگترین شرکتهای دخانیات در جهان است. یونیورسال که در سال 1918 تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در ریچموند، ویرجینیا، در ایالات متحده است.

روندهای آینده صنعت دخانیات جهانی

افزایش استفاده از تکنیک های خودکار در تولید محصولات دخانیات یکی از عمده ترین روندهایی است که در صنعت دخانیات جهانی مشاهده شده است. بسیاری از شرکت های مطرح تولید دخانیات و سیگار در جهان در حال انجام روش های تولید خودکار برای کاهش هزینه کار هستند. در همین حال، شرکت های بزرگ دخانیات بر روی ارائه محصولات اصلاح شده و هدفمند تمرکز کرده اند. به عنوان مثال، آنها انواع سیگارهای بلند، باریک و سبک را فقط با هدف مصرف کنندگان زن معرفی کرده اند. علاوه بر این، فروشندگان همچنین به دلیل افزایش آگاهی از سلامت در بین مصرف کنندگان، در حال افزایش سرمایه گذاری در فعالیت های تحقیق و توسعه برای تولید محصولات دخانی کم خطر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید