در حال نمایش 7 نتیجه

فندک قفلی

250,000 تومان

فندک کلیپر طرح کاکتوس

(1)
40,000 تومان

فندک کلیپر طرح عنکبوت

(1)
40,000 تومان

فندک کلیپر رنگی

(1)

فندک ران سونی آبی

تماس بگیرید

فندک آنست کبریتی طلایی

تماس بگیرید

فندک آنست کبریتی طرح دار

تماس بگیرید

راهنمای خرید فندک

همراه‌ داشتن یک آتش کوچک، همواره نیاز و آرزوی بشر بوده است. اما اولین فندک دنیا تنها حدود 200 سال است که ساخته شده است. این فندک توسط یک شیمی‌دان آلمانی به نام «یوهان ولفگانگ دوبراینر» در سال 1823 اختراع شد. پیش از آن، ایجاد یک شعله کوچک آتش برای روشن‌کردن پیپ، سیگار و یا آتش‌زدن هیزم‌ با پروسه دشواری همراه بود.

اگرچه فندک‌ها ابزارهای ساده‌ای محسوب می‌شوند، اما یک نعمت فوق‌العاده هستند و خوشبختانه انواع مختلفی از آن‌ها موجود است.

اگر قصد خرید فندک را دارید، این مقاله اطلاعاتی را که برای خرید این شعله کوچک و امن آتش نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای خرید فندک چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

اگر به‌دنبال خرید فندک هستید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

1. اول کیفیت شعله است؛ آیا فندک با هر بار روشن‌شدن، شعله‌ای قوی و یکنواخت تولید می‌کند؟

2. دوم مورد استفاده است؛ فندک‌های مورد نیاز برای آشپزخانه، سیگار، پیپ و… مشخصات متفاوتی دارند.

3. در مرحله سوم، باید نوع فندک را انتخاب کنید. فندک‌ها انواع مختلفی مانند فندک بنزینی، فندک گازی، فندک اتمی و… دارند که باید نوع مناسب مورد نیاز خود را از بین آن‌ها برگزینید.

4. چهارمین و آخرین مورد، قیمت فندک است. باید ببینید که چه اندازه هزینه برای خرید فندک کافی و مناسب است. این هزینه بسته به‌نوع، کلاس و کیفیت فندک متفاوت است.

بیایید فندک‌ها را بر اساس هر کدام از موارد فوق بررسی کنیم.

فندک برای مصارف مختلفی مانند روشن‌کردن گاز آشپزخانه، سیگار و پیپ استفاده می‌شود.

فندک پیپ

همان‌طور که از نامش پیداست، فندک پیپ برای روشن‌کردن پیپ استفاده می‌شود، اما می‌توان از آن برای روشن‌کردن سیگار نیز استفاده کرد. افرادی که پیپ استفاده می‌کنند، حتما باید این نوع فندک را بخرند، زیرا سایر انواع فندک‌ها برای آن‌ها مناسب نیست.

مشخصات فندک پیپ

ویژگی اصلی فندک پیپ، شعله مورب یا خروجی جانبی شعله است. شعله مایل معمولاً با زاویه 45 درجه تنظیم می‌شود.
این مشخصات برای شکل کاسه‌ای پیپ مناسب است. در واقع، روشن‌شدن توتون داخل پیپ باید به‌شکل یکنواخت انجام شود و شکل شعله توتون پیپ، این کار را آسان می‌کند. همچنین، با استفاده ماهرانه از فندک پیپ می‌توان از آسیب به قسمت بالایی کاسه پیپ جلوگیری کرد.

اگر قصد خرید فندک پیپ را دارید، این فندک‌‌ها با جرقه‌های سنگی یا الکترونیکی وجود دارند. اکثر فندک‌های پیپ امروزی گازسوز هستند. فندک بنزینی برای روشن‌کردن تنباکو پیپ مناسب نیست، زیرا می‌تواند طعم تنباکو را تغییر داده و بسیار بد کند.

علاوه‌بر شعله مورب، فندک‌های پیپ دارای یک مخزن بزرگ گاز قابل شارژ هستند؛ زیرا توتون پیپ باید چندین بار در حین استفاده دوباره روشن شود.

فندک پیپ ارزان

اگر قصد خرید فندک پیپی را دارید، حتما لازم نیست انواع گران‌قیمت را انتخاب کنید. اگر فندک انتخابی شما دارای ویژگی‌های فوق باشد و در عین حال، کیفیت شعله آن مناسب و جنس بدنه خوب باشد، می‌توانید آن‌را خریداری کنید.

قیمت فندک پیپ

قیمت فندک پیپ به‌عوامل مختلفی وابسته است. کیفیت بدنه، کیفیت شعله، برند، تزئینات و ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد پیپ، روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند. اگر تنها کیفیت، هنگام خرید فندک پیپ برای شما مهم است، می‌توانید از تزئینات بدنه و برند‌های لوکس گذر کنید و یک فندک پیپ با کیفیت و در عین حال ساده را بخرید.

فندک سیگار

فندک سیگار، عمومی‌تر از فندک پیپ است. حتی با خرید فندک پیپ، می‌توانید سیگار خود را هم روشن کنید. یک فندک خوب برای سیگار، باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

مشخصات فندک سیگار

● دوام: یک فندک خوب باید بادوام بوده و در برابر استفاده منظم مقاومت کند. برای این کار، به‌دنبال فندک‌های ساخته‌شده از مواد محکم مانند فلز یا پلاستیک با کیفیت باشید.

● کیفیت شعله: یک فندک خوب باید شعله‌ای ثابت و قابل اعتماد تولید کند. شعله باید قابل تنظیم باشد و بتواند سیگار را سریع و آسان روشن کند.

● قابل پرکردن مجدد: یک فندک خوب باید قابل شارژ باشد تا در دراز‌مدت مقرون‌به‌صرفه‌تر بماند. فندک‌های قابل شارژ مجدد برای محیط زیست نیز بهتر هستند؛ زیرا زباله کم‌تری تولید می‌کنند.

● اندازه و قابلیت حمل: یک فندک خوب باید جمع‌و‌جور باشد و حمل آن آسان باشد. باید به‌راحتی در جیب یا کیف قرار گیرد و برای حمل آسان، سبک وزن باشد.

● ویژگی‌های ایمنی: یک فندک خوب سیگار باید ایمن باشد و از اشتعال یا احتراق تصادفی جلوگیری کند. همچنین، باید دارای مکانیزم‌هایی باشد که کودکان نتوانند از آن استفاده کنند.

● طراحی: یک فندک سیگار خوب باید طراحی جذابی داشته باشد که سبک شخصی فرد را نشان دهد. فندکی را انتخاب کنید که ظاهر خوبی داشته باشد و در دست شما راحت باشد.

فندک سیگار ارزان

خرید فندک سیگار ارزان، لزوما به معنای خرید فندک سیگار بی‌کیفیت نیست. اگرچه معمولا کیفیت و هزینه با هم هم‌جهت هستند، اما ممکن است بتوانید با کاستن از طراحی و جنس بدنه، یک فندک خوب و ارزان‌قیمت برای سیگار پیدا کنید.

قیمت فندک سیگار

قیمت فندک سیگار نیز مانند قیمت خرید فندک پیپ، بسیار متنوع است. فندک‌های بسیار شیک و لوکسی وجود دارند که قیمت آن‌ها بسیار بالا است. در مقابل، انواع ارزان‌ قیمت فندک نیز هست که کیفیت و عملکرد مناسبی دارد.

فندک آشپزخانه

فندک آشپزخانه معمولا با بدنه پلاستیکی یا استیل و لوله بلند آن شناخته می‌شود. این فندک برای استفاده در مصارف آشپزی مناسب است و باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که آن را برای این منظور مناسب می‌کند.

مشخصات فندک آشپزخانه

برخی از مشخصاتی که باید هنگام خرید فندک آشپزخانه به آن دقت کنید، شامل موارد زیر است:

● لوله بلند: لوله فندک آشپزخانه باید بلند باشد. دلیل آن هم این است که این فندک شعله گاز را روشن می‌کند و باید تا زیر ظروف روی اجاق، امتداد یابد.

دسته راحت: دسته فندک آشپزخانه باید راحت باشد؛ طوری که در دست گرفتن آن آسان بوده و دست را خسته نکند.

● دارای بخشی برای آویزان‌کردن: بهتر است برای خرید فندک آشپزخانه، انواعی را انتخاب کنید که دارای بخشی برای آویزان‌کردن فندک باشد. معمولا این قسمت در ته فندک تعبیه می‌شود و به افراد اجازه می‌دهد آن‌را به گوشه گاز یا گیره آشپزخانه وصل کنند.

● شعله قابل تنظیم: بهتر است برای خرید فندک آشپزخانه انواعی را انتخاب کنید که شعله آن‌ها قابل تنظیم است.

یک‌بار مصرف یا قابل پر‌شدن: برخی از افراد فندک‌های قابل پر‌شدن را ترجیح می‌دهند؛ درحالی که برخی تمایل دارند، انواع یک‌بار مصرف فندک آشپزخانه را خریداری کنند. فندک‌های یک‌بار مصرف معمولا پلاستیکی هستند، اما انواع قابل شارژ می‌توانند بدنه پلاستیکی و یا استیل داشته باشند.

● نشان‌گر پر‌بودن فندک: فندک‌های آشپزخانه معمولا دارای نشان‌گری هستند که پر‌بودن و یا خالی‌بودن آن‌ها را نشان می‌دهد. این نشان‌گر به کاربر کمک می‌کند تا بداند چه زمانی فندک را شارژ کند و یا آن را بیرون بیندازد.

انواع فندک

فندک‌ها را بر اساس نوع سوخت و تکنولوژی مورد استفاده به انواع مختلفی تقسیم‌ می‌شوند. ما در این‌جا انواع فندک‌ و ویژگی‌های هریک را بررسی می‌کنیم.

فندک گازی

فندک گازی بر اساس اصل اثر پیزوالکتریک (تبدیل تنش مکانیکی به سیگنال الکتریکی) کار می‌کند. در داخل فندک گازی، یک کریستال پیزو الکتریک، در یک سر فنری که سر دیگر آن به چکش سیمی داخل فندک متصل است، قرار داده شده است.

نحوه چیدمان به‌گونه‌ای است که وقتی فندک را فشار می‌دهیم، چکش تحت فشار قرار می‌گیرد، به کریستال پیزو الکتریک برخورد می‌کند و منجر به تخلیه الکتریکی با ولتاژ بالا (800 ولت) در شکاف کوچک بین دو نقطه فلزی قرار‌گرفته در فندک می‌شود.
هوای موجود در این شکاف کوچک یونیزه شده و مسیر تخلیه الکتریکی را فراهم می‌کند. این تخلیه جرقه‌ای است که گاز قابل احتراق را مشتعل می‌کند.

معمولاً کریستال‌های تیتانات زیرکونات سرب به دلیل قیمت پایین و حساسیت بالا به‌عنوان سرامیک پیزوالکتریک در فندک‌های گازی استفاده می‌شوند.

رنگ جرقه به ماهیت گاز موجود بین نقاط فلزی بستگی دارد. اگر گاز هلیوم باشد، شعله به رنگ قرمز خواهد بود. در مقابل گاز سدیم رنگ زرد مایل به نارنجی ایجاد می‌کند. در فندک‌های گاز خانگی، شکاف کوچک توسط هوای اطراف اشغال می‌شود. از آن‌جایی که هوا بیشتر از نیتروژن ساخته‌شده است، این نیتروژن است که مسیر تخلیه الکتریکی را تشکیل می‌دهد و با شعله آبی می‌سوزد؛ از این رو فندک‌های آشپزخانه با جرقه آبی می‌سوزند.

فندک اتمی

استفاده از فندک اتمی به تکنیک آزاردهنده چرخش سنگ چخماق که در فندک‌های معمولی هست، نیاز ندارد. برای روشن‌کردن این فندک، شما فقط دکمه‌ای را در کنار فندک فشار می‌دهید تا قوس پلاسمایی آن فعال شود. پس از روشن‌شدن، فندک را می‌توان برای هر چیزی که با یک فندک استاندارد روشن می‌شود، استفاده کرد.

شما می‌توانید در هر بار شارژ حدود 100 بار فندک را روشن کنید. با این حال اگر مدت‌زمان روشن‌بودن شعله طولانی باشد، ممکن است تعداد بارهای استفاده کاهش یابد. به خاطر داشته باشید که ناحیه‌ای که در آن قوس پلاسما وجود دارد زیاد نیست، بنابراین فندک اتمی ممکن است در مقایسه با یک فندک معمولی شعله کمی داشته باشد. به‌همین دلیل برای روشن‌کردن سیگار ممکن است مجبور شوید، شعله را در دور سیگار بچرخانید.

برای استفاده از این فندک‌ها باید فندک را نزدیک به اجسامی که می‌خواهید روشن کنید، بگیرید. فندک اتمی ممکن است گران‌تر از فندک‌های معمولی باشد، اما از آن‌جا که نیازی به تعویض و یا پرکردن فندک نیست، می‌توانید طولانی‌مدت از آن استفاده کنید. اگر این فندک کثیف و آلوده شود، ممکن است لازم باشد آن را قبل از روشن‌کردن بعدی تمیز کنید.

مزایای اصلی فندک اتمی:

● به سنگ چخماق و سوخت نیاز ندارد

● از آلیاژ فلزی سخت ساخته شده است؛ بنابراین سبک و بادوام می‌باشد.

● باتری قابل شارژ USB

فندک بنزینی

فندک بنزینی دارای مخزنی برای ذخیره بنزین است و دارای یک فتیله است که با جرقه‌ زدن روشن می‌شود. این فندک‌ها از قدیم وجود داشته‌اند و معمولا قابل شارژ هستند. فندک‌های بنزینی شعله بزرگ‌تری تولید می‌کنند و همچنین، گرمای شعله آن‌ها بیشتر است.

فندک الکترونیک

فندک‌های برقی علاوه‌بر سیگار و پیپ، نحوه روشن‌کردن شمع‌ها، اجاق‌ها، شومینه‌ها و سایر اشیاء را متحول کرده‌اند. این فندک‌ها با استفاده از نیروی الکتریکی روشن می‌شوند. اگر قصد خرید فندک الکترونیک را دارید، خوب است با انواع آن آشنا شوید:

● فندک قوس/پلاسما: از یک قوس الکتریکی با ولتاژ بالا بین الکترودها برای ایجاد جرقه پلاسمایی با دمای بالا استفاده می‌کند که می‌تواند شعله را ایجاد کند. (این فندک با نام فندک اتمی بررسی می‌شد)

● فندک کویل: یک فندک کویل از الکتریسیته برای گرم‌کردن یک سیم‌پیچ فلزی استفاده می‌کند که سپس می‌تواند برای ایجاد شعله استفاده شود.

خرید و استفاده از فندک‌های الکتریکی به‌طور کلی بسیار ایمن‌تر و راحت‌تر از فندک‌های سنتی است که از سوخت‌‎های قابل احتراق مانند گاز و بنزین استفاده می‌کنند. با این حال دستگاه باید از نظر ایمنی بررسی شده باشد تا شوک الکتریکی یا خطر آتش‌سوزی ایجاد نکند. همچنین، باید از نظر هرگونه آسیب فیزیکی بررسی شود و در صورت مشاهده نباید از آن استفاده کرد.

عامل دوم در امنیت این فندک‌ها، نوع موادی است که با استفاده از آن روشن می‌شوند. هرگز نباید از این فندک برای روشن‌کردن چیزی غیر از محصولات تنباکو مانند سیگار و سیگار برگ استفاده کرد. روشن‌کردن مواد دیگر مانند کاغذ یا پارچه با فندک برقی می‌تواند خطرناک باشد و به‌طور بالقوه منجر به آتش سوزی شود.

قوس الکتریکی ناشی از فندک برقی در صورت عدم استفاده صحیح می‌تواند بسیار داغ باشد و باعث سوختگی شود.

عامل دیگر در امنیت، زمان استفاده از دستگاه است. پس از روشن‌کردن فندک، باید فوری از آن استفاده کنید. روشن‌ماندن طولانی شعله می‌تواند باتری را خسته کرده و باعث داغ شدن‌ بیش از حد دستگاه شود و خطر ایجاد کند.

فندک‌های پلاسمایی

یکی دیگر از انواع فندک‌ها، انواع پلاسمایی هستند. آن‌ها همانند فندک‌های برقی شارژ می‌شوند و پس از هر بار شارژ می‌توانند صد بار روشن شوند. اما آن‌ها یک فندک برقی نیستند. تفاوت بار بین الکترودهای مثبت و منفی در این فندک‌ها، قوس پلاسما یا گاز یونیزه را ایجاد می‌کند که به اندازه کافی داغ است تا فتیله شمع، کاغذ و سایر مواد قابل اشتعال را مشتعل کند. بعضی از فندک‌های پلاسما چندین قطب دارند و تا سه قوس پلاسما ایجاد می‌کنند.

با خرید فندک پلاسما، متوجه می‌شوید که هیچ شعله‌ای وجود ندارد؛ بلکه هر چیزی را که می‌خواهید روشن کنید باید به خود فندک نزدیک شود و در تماس مستقیم با قوس پلاسما قرار گیرد. اما نکته مثبت درباره خرید فندک پلاسما، این است که این فندک‌ها اصلا به باد واکنشی نشان نمی‌دهند.

کبریت دائمی

این نوع فندک، که با نام Permanent Match شناخته می‌شود، چیزی بین کبریت و فندک است. این فندک شامل یک محفظه فلزی است که سوخت را در خود جای می‌دهد. یک چوب جرقه با یک فتیله در داخل محفظه قرار گرفته است. فتیله، سوخت را از داخل محفظه جذب می‌کند. برای استفاده از کبریت دائمی، لازم است چوب جرقه را بیرون آورده و به سطح ساینده روی محفظه بکشید. نکته مثبت این است که کبریت‌های دائمی دارای واشر هستند که از تبخیر سوخت جلوگیری می‌کند.

قیمت فندک

فارغ از این‌که چه نوع فندکی را می‌خرید، قیمت فندک به عوامل مختلفی وابسته است که برخی از آن‌ها را این‌جا بررسی می‌کنیم.

یک‌بار مصرف یا قابل استفاده مجدد‌ بودن: معمولا خرید فندک یک‌بار مصرف، با قیمت کم‌تری همراه است. اما فندک‌های دائمی گران‌تر هستند.

● جنس بدنه: معمولا بدنه‌های پلاستیک ارزان‌تر از فلز هستند. همچنین، بدنه‌های فلزی لوکس فندک سبب افزایش قیمت آن می‌شود.

● برند فندک: برخی از برندهای مشهور فندک قیمت بیشتری دارند. آن‌ها کلاس خاصی داشته و حتی گاهی به تعداد محدود ارائه می‌شوند. برند‌های آنست Honest و کلیپر Clipper، دو برند معروفی هستند که فندک‌های با کیفیتی را تولید می‌کنند. این برند‌های در همه جای دنیا، از جمله ایران ارائه شده و خریداران زیادی دارند.

● محل فروش: فروشگاهی که خرید فندک را در آن انجام می‌دهید، نقش مهمی در قیمت خرید فندک دارد. فروشگاه‌های لوکس و گران‌قیمت، معمولا فندک‌ها را با قیمت بیشتری می‌فروشند.

● از دیگر عواملی که بر قیمت خرید فندک تاثیر می‌گذارد می‌توان به کشور سازنده، نوع سوخت و کیفیت اشاره کرد.

خرید فندک

اگر قصد خرید فندک را دارید، می‌توانید برای مشاهده انواع این ابزارهایِ ایمنِ تولید آتش، از فروشگاه آنلاین سیگارونه بازدید کنید. فرقی ندارد که فندک ارزان بخواهید و یا یک فندک خاص و مدرن، شما می‌توانید انواع فندک باکیفیت را در فروشگاه آنلاین ما مشاهده کرده و به‌راحتی خریداری کنید.

مشخصات فندک

هر فندکی مشخصات خاص خود را دارد. سوزاندن سوخت با هوا، با استفاده از یک جرقه، کاری است که اکثر فندک‌ها انجام می‌دهند. با این حال، مشخصات فندک‌های مختلف می‌تواند با هم متفاوت باشد.

برخی از فندک‌ها ممکن است شعله‌ای کج را تولید کنند، درحالی‌که انواع دیگر یک شعله معمولی دارند. همچنین بدنه آن‌ها می‌تواند جنس‌های مختلفی داشته باشد. برخی از فند‌ک‌ها ضد باد هستند، یعنی در روزهای بادی می‌توان از آن‌ها به‌راحتی استفاده کرد.

فندک ارزان

فندک ارزان ممکن است کم‌کیفیت و حتی خطرناک باشد، اما همیشه خرید فندک ارزان به‌ معنای خرید فندک کم‌کیفیت نیست. در بسیاری از مواقع دلیل ارزان‌ بودن فندک یکی از موارد زیر است:

● تولید انبوه: وقتی فندک به‌شکل انبوه تولید می‌شود، قیمت آن بسیار کاهش میابد. در مقابل، انواعی از فندک که به تعداد محدود تولید می‌شوند، معمولا قیمت بسیار بالاتری دارند.

● سیاست فروشنده: برخی از فروشنده‌ها ترجیح می‌دهند که سود کم‌تری کرده و فندک‌ها را به تعداد بالا بفروشند.

● تغییر تکنولوژی‌ها: با پیشرفت تکنولوژی، ساخت فندک نیز راحت‌تر شده است. ممکن است تکنولوژی که تولید‌کننده از آن برای ساخت فندک استفاده کرده، ارزان و در عین حال کارآمد باشد.

سخن آخر

برای خرید فندک، گزینه‌های متفاوتی وجود دارد که لازم است از بین آن‌ها انتخاب کنید. انتخاب این دستگاه وابسته به نیاز، نوع استفاده و سلیقه می‌تواند متفاوت باشد. یک فندک خوب علاوه‌بر این‌که برای روشن‌کردن سیگار و پیپ مناسب است، کاربردهای دیگری نیز دارد. هرجا به یک شعله کوچک امن نیاز داشته باشید، فندک به کمک شما می‌آید.